Albumy na wspomnienia

Każdy na pewno na dyskach swoich komputerów ma mnóstwo zdjęć. Gromadzi się je w folderach, są ich tysiące i ostatecznie prawie zapominamy o ich istnieniu. Oczywiście należy też pamiętać, że przechowywanie fotografii w ten sposób jest dosyć ryzykowne. Bardzo łatwo możemy utracić wszelkie dane i stracić nasze zdjęcia bezpowrotnie.

Co zatem zrobić, aby temu zapobiec?

Opcji jest wiele. Jedną z nich jest zakupienie dodatkowych dysków, aby zrobić kopię zapasową. Wtedy mamy większą pewność, że nasze pliki będą bezpieczne i przetrwają długi okres czasu. Na pewno zyskujemy pewność, że w razie zepsucia naszego komputera, nie stracimy wszystkiego.

Czy jednak jest coś bardziej wartościowego niż fizyczne, realne albumy fotograficzne?

Wydrukowanie swoich zdjęć jest często rzeczą, o której się zapomina. A nie ma nic wspanialszego od otworzenia takiego albumu po pewnym czasie, na przykład po kilku latach. O ilu wydarzeniach możemy sobie dzięki temu przypomnieć! Ile razy na spotkaniach rodzinnych wyciąga się takie prywatne „galerie” i wspomina dawne czasy. Często spędza się godziny na przeglądaniu ich, co jest wystarczającym dowodem, że wspominanie sytuacji ze zdjęć zbliża nas do siebie.
fotoalbum poznańW dzisiejszych czasach mamy dostęp do wielu możliwości tworzenia czegoś niebanalnego. To nie musi być już tylko nudny album, który uzupełniamy identycznymi, prostokątnymi kształtami. Teraz można wykazać się większą kreatywnością. Przykładami są foto książki i foto albumy. One nie polegają już na tym, że musimy włożyć zdjęcia do plastikowych przegródek. Tutaj planujemy rozkład naszych fotografii na stronach i nie muszą one być wtedy tak sztywno rozplanowane. Możemy dodać własne elementy, takie jak opisy, ozdoby i co tylko nam się wymarzy. Dostajemy gotowe, wydrukowane dzieło i możemy cieszyć się efektami. Przede wszystkim daje nam to unikalność i zwyczajnie świetną pamiątkę. Idealnie nadaje się na prezent, ale również jest świetnym pomysłem na odświeżenie swojej kolekcji albumów. W końcu przeglądanie swoich zdjęć w formie prawdziwej książki brzmi zachwycająco.

foto album

Bez wątpienia warto zainwestować w wydrukowanie swoich fotografii, chociażby tylko po to, aby móc się nimi cieszyć zawsze i wszędzie oraz móc wspominać dawne chwile.