Rodzinne albumy fotograficzne

rodzinny album fotograficznyChyba każdy z nas czasem lubi zajrzeć do rodzinnych albumów, pełnych starych, wyblakłych zdjęć, przywołujących wspomnienia z dzieciństwa. Zdjęcia mają cudowną moc, bowiem przenoszą nas w przeszłość. Oglądając stare fotografie możemy przypomnieć sobie beztroskie chwile podczas wakacji u dziadków, pierwsze spotkanie ze Świętym Mikołajem, ślub starszej siostry, czy nasz pierwszy wyjazd pod namiot.
Dziś, w dobie aparatów cyfrowych, każdego dnia wykonujemy wiele zdjęć w codziennych sytuacjach, a z urlopu przywozimy nawet po kilka tysięcy fotografii. Często zdarza się, że nawet nie jesteśmy w stanie obejrzeć takiej ilości zdjęć, nie mówiąc już nawet o ich wywołaniu. Warto jednak czasem poświęcić trochę czasu na przesortowanie takich zdjęć, aby wybrać najbardziej udane i przedstawiające miłe chwile i wywołać je, tak aby nie zaginęły gdzieś w pamięci komputera.
Kiedyś zdjęcia wklejało się do albumów, dziś album zastąpiła fotoksiążka. Dzięki niej nie musimy martwić się o trwałość kleju, ponieważ nasze zdjęcia są wydrukowane na kolejnych kartkach tej książki.

albumy rodzinneFirmy zajmujące się drukowaniem fotoksiążek oferują nam szeroki wybór wzorów, na przykład możemy wybrać miękki lub sztywny papier, różnorodne oprawy, w tym między innymi skórzane czy drewniane. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i tego, ile pieniędzy chcemy na to przeznaczyć.
Firmy te często udostępniają nam program do zaprojektowania fotoksiążki – zobacz program do fotoksiążki dobre programy –  w którym możemy sami stworzyć naszą wymarzoną fotoksiążkę. W takim programie mamy wiele możliwości, możemy między innymi wyretuszować zdjęcia, poprawić ich kolorystykę i przyciąć, dodać do zdjęcia śmieszne elementy, ale przede wszystkim możemy wybrać odpowiednie tła i ramki i dopasować je do fotografii, które chcemy wydrukować. Ponadto do każdego zdjęcia możemy dodać odpowiednie opisy. Przygotowany w ten sposób projekt fotoksiążki przesyłamy za pomocą maila do odpowiedniej firmy i w ciągu kilku dni otrzymujemy gotową fotoksiążkę z naszymi zdjęciami i możemy cieszyć się wspomnieniami.