Zdjęcia z drukarki fotograficznej

Jeszcze kilka lat temu wejście w posiadanie choćby umiarkowanie ładnych zdjęć mogło stanowić prawdziwe wyzwanie. Tak naprawdę jakość zdjęcia zależała nie tylko od marki aparatu fotograficznego, ale też wytrwałości, umiejętności i doświadczenia fotografa albo procesu wywoływania zdjęć.
Usługi fotograficzne kosztowały sporo pieniędzy, dobrej jakości odbitki fotograficzne wymagały zainwestowania. Filmy można było (i dalej można) wywoływać w zaciszu własnego domu.
Na przestrzeni czasu dużą popularność zdobył polaroid, który do dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Polaroid pozwala na błyskawiczne wywołanie zdjęcia, nie wymaga kilkudniowego oczekiwania na odbiór i pozostawia cały proces tworzenia osobie fotografującej.
Zdjęcia można było drukować, warto jednak zauważyć, że zwykłe drukarki jeszcze w latach dziewięćdziesiątych nie dysponowały funkcjami pozwalającymi na wydrukowanie fotografii wysokiej jakości. W zależności od tonera można było wydrukować słabej jakości obraz w czerni i bieli lub w bledszym kolorze.
Aktualnie istnieje możliwość zakupienia własnej drukarki, pozwalającej wywołać zdjęcia w błyskawicznym tempie i we własnym domu. Drukarka fotograficzna pozwala na wydrukowanie zdjęć dobrej jakości, o wybranej kolorystyce. Liczne programy graficzne, jak chociażby Photoshop, zapewniają możliwość obróbki nawet nieudanych fotografii i osiągnięcie zamierzonego efektu wizualnego. Dodatkowo istotną częścią procesu wywoływania przy użyciu każdej drukarki, jest odpowiedni papier i odpowiednie tusze do drukarki fuji dx100  . Do wyboru jest papier o różnej grubości czy fakturze. Wszystko zależy od zamierzonego efektu, który chcemy osiągnąć.
Fotografia wciąż rozwija się i dzięki temu możemy realizować swoje artystyczne pasje bez przeszkód. To, czy bardziej odpowiada nam klasyczna forma wywoływania, zakup drukarki czy fotografowanie polaroidem, zależy już tylko od nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *